XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019

13 PAŹDZIERNIKA 2019

1. Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
    o godz. 8.30. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie! Chodźmy!”. Wspieramy budowę tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II” – możliwość wsparcia finansowego stypendystów do puszek po każdej Mszy św. Dzisiaj również przypadają imieniny ks. bpa Edwarda – otaczajmy Go modlitwą.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17.30. Dziś będzie inaczej. Dzisiaj 13 dzień miesiąca. Wieczorem Nabożeństwo Fatimskie połączone z Różańcem po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy różańcowej, Prosimy przyprowadzajcie dzieci.
  3. Pragniemy zachęcić do zaangażowania w nową grupę duszpasterską, którą tworzymy. Dedykowana by była w większości ludziom młodym, poszukującym czegoś więcej. Zapraszamy we wtorek po Mszy św. i Różańcu na adorację Najświętszego Sakramentu. Będziemy prosili Ducha Świętego o pomoc w rozeznaniu dla formy utworzenia tej grupy.
  4. W środę wieczorem zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Wcześniej zapraszamy na Mszę św., oraz prowadzenie rozważań różańcowych.
  5. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach. Nabożeństwo Różańcowe i Nowenna do św. Jana Pawła II będzie połączone z modlitwą związaną z Dniem Dziecka Utraconego.
  6. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie zapraszamy chętnych Parafian, do posprzątania kościoła i przygotowania go do odpustu.
  7. W związku ze wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła IIPatronem naszej Parafii, które przypada w kolejny wtorek, w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić nasz odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Zaprośmy naszych bliskich z innych parafii. Kazania wygłosi ks. dr Paweł Koleśnikowicz. Główna Msza św. o 11.30, po której chcemy zagrać na gitarach Barkę dla Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich gitarzystów. Przybędą również
    z poza parafii.
  8. Serdecznie dziękujemy parafii św. Barbary w Ropczycach, w której tydzień temu głosiłem kazania. Parafianie złożyli składkę na budowę naszego sanktuarium w kwocie 4599,10 zł. Pamiętajmy o darczyńcach w modlitwie przez przyczynę św. Jana Pawła II.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i powstającego sanktuarium
    .