4. Niedziela Zwykła „Słowa Bożego” – 30 stycznia 2022

– 4. Niedziela Zwykła ‘Słowa Bożego’ –

30.01.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – ‘4. Niedziela Zwykła’ – „piąta niedziela miesiąca”.

2. Dziś w ostatnią niedzielę stycznia przypada ‘69. Światowy Dzień Trędowatych’. Dokładna liczba trędowatych nie jest znana. Wiadomo natomiast, ilu trędowatych rocznie trafia na leczenie w ośrodkach, szpitalach, ambulatoriach, stacjach misyjnych. Liczbę zarejestrowanych każdego roku przypadków trądu podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i są one traktowane jako oficjalne, udokumentowane dane. Trąd od zawsze był synonimem największego nieszczęścia, jakie może spotkać człowieka. Dzięki poprawie warunków bytowych oraz rozwiniętej opiece medycznej Europa i inne rozwinięte kraje uwolniły się od trądu i dawno już zapomniały o tej chorobie. Niestety zapomniały także o chorych, którzy wciąż cierpią w najuboższych rejonach świata. Dzięki skutecznej terapii w ciągu ostatnich lat wyleczono kilkanaście milionów trędowatych. Jednak znaczna część ozdrowieńców, to ludzie ciężko okaleczeni, którzy do końca życia muszą pozostać pod stałą opieką specjalistycznych ośrodków, które w większości prowadzą katoliccy misjonarze.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,

• w środę – Święto ofiarowania Pańskiego,

• w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika,

• w sobotę – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. W środę (02.02) – przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego (W polskiej tradycji katolickiej obchodzone jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej). Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Składka na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.

2. W środę, 2 lutego przeżywamy także w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Obchody tego dnia
    w diecezji rzeszowskiej będą miały miejsce w katedrze rzeszowskiej o godz. 16:00. Mszy św.
    z odnowieniem ślubów zakonnych będzie przewodniczył pasterz diecezji Biskup Jan Wątroba.

3. W czwartek (wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika) na Mszy św. o godz. 18:00 – ‘błogosławieństwo jabłek’.

4. Przyszła niedziela (06.02.2022) – ‘5. Niedziela Zwykła– ‘pierwsza niedziela miesiąca’.
    Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

2. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie, codziennie kaplica jest otwarta pół godziny przed każdą Mszą św.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

4. Dziękujemy Pani Katarzynie za przygotowanie (obszycie) 100 metrów płócien, które zostały zakupione do przyszłych dekoracji liturgicznych.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Olbrachta 91-111a (nieparzyste).
    W sobotę (06.02) zapraszamy na godz. 9:00 mieszkańców z 113-141a (nieparzyste).
  6. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.