18. Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022

– 18. Niedziela Zwykła –

31.07.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (31.07) – 18. Niedziela Zwykła – ‘piąta niedziela miesiąca’.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

• w czwartek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

• w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. [KSIĘGA ABSTYNENCJI W ZAKRYSTII].

2. W poniedziałek – 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

3. We wtorek (02.08) możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami. Warunki: 1) pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga; 2) sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej); 3) Komunia św.; 4) modlitwa wg intencji Ojca Świętego.

4. W czwartek (04.08) wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30 tradycyjnie przy kościele farnym w Rzeszowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

5. Również w czwartek – rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę,
    7 sierpnia 2022 r. o godz. 11:00 pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego.

1. Przyszła niedziela (07.08) – 19. Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom:
    Olbrachta 45-73k .

W sobotę (06.08) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:
Olbrachta 73e-89 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!