34. Niedziela Zwykła – 21 listopada 2021

– 34. Niedziela Zwykła –

21.11.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ‘trzecia niedziela miesiąca’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę
    i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 r., we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej –
    puszka wystawiona jest na stoliku obok gazet.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  • w środę – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy,
  • w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy
    i męczennicy.

1. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Grupy Biblijnej.
  2. Przyszła niedziela (28.11) Niedziela Adwentu – ‘czwarta niedziela miesiąca’. (Błogosławieństwo opłatków wigilijnych).
  3. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane są po Mszy świętej wieczornej (w dni powszednie). Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Zachęcamy wiernych do odprawienia nowenny do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie w poniedziałek, 22 listopada br. (nowenna w dniach 22-30.11.2021). Należy odmówić ‘Litanię do św. Andrzeja Boboli’ (obok gazet) + Ojcze nasz + Zdrowaś Maryjo + Chwała Ojcu.
  5. Zostały dostarczone do parafii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w cenie: 6 zł za małą i 15 zł za dużą świecę).
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  8. (Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 16, klatka 2). W sobotę (27.11) zapraszamy na godz. 9:00 mieszkańców z św. Kingi 14, klatka 1.
  9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.
  • Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na Mszę św. 28 listopada 2021 r. na godz. 10:30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”.
    W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia oraz byłych pacjentów.
  • Duszpasterstwo młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wyjazd do Turynu na europejskie spotkanie młodych w duchu TAIZE, które odbywać się będzie w dniach od 27.12.2021 do 02.01.2022. Możliwość zapisów na ten wyjazd jest tylko do poniedziałku, 22 listopada br. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej zbuta.rzeszow.pl.
  • Komenda Miejska Policji w Rzeszowie wraz z Urzędem Miasta prowadzi kampanię społeczną
    „Wspólnie przeciwko oszustom” (ulotki na stoliku).