Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022

– Niedziela Zesłania Ducha Świętego –

05.06.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1.   Dzisiaj – (05.06) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

2. Liturgicznie kończy się Okres Wielkanocny (czas Komunii wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej).

3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;

• w środę – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

• w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

• w piątek – Wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

• Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo czerwcowe.

1. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

2. Również w piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

3. Przyszła niedziela (12.06) – Uroczystość Najświętszej Trójcy – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Zbiórka do puszek na remont na służącego młodzieży już od 25 lat Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny.

4. Caritas poprosiła parafie o przygotowanie paczek (z konkretnie ustaloną zawartością) dla poszkodowanych przez wojnę (tam na miejscu). Stąd też proszę Róże Różańcowe o koordynację tego dzieła.

5. W czwartek (16.06) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyruszymy
    z Uroczystą Procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11:30 – w kierunku kapliczki przy
    ul. Olbrachta.; proszę o przygotowanie ołtarzy jak w ubiegłym roku. (Koordynują Strażacy, Państwo Drozdowscy, Państwo Witkowscy).

6. Rada Osiedla Wilkowyja i Rzeszowski Dom Kultury zapraszają na ‘Sportową sobotę’ (11.06). Szczegóły na plakacie i w Internecie.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. św. św. Kingi 16 – klatka 2 (m.37-63) oraz św. Kingi 26.
    W sobotę (11.06) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ul. św. Kingi 14 – klatka 1 (m.1-28)
  2. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!