XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 27 PAŹDZIERNIKA 2019

1. Dziś przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w odpuście parafialnym. Jeszcze raz dziękujemy ks. doktorowi Pawłowi Koleśnikowiczowi za wygłoszone kazania. Bardzo dziękujemy za dary ofiarne, za piękną patenę mszalną, za relikwiarz, który posłuży czci naszego świętego Patrona, za słodycze. Bardzo dziękujemy muzykom, za piękną grę i śpiew Barki. Dziękujemy za przygotowanie i przybranie kościoła.
  3. W środę wieczorem zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Wcześniej zapraszamy na Mszę św., oraz prowadzenie rozważań różańcowych.
  4. W najbliższy czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Wtedy też zakończymy tegoroczne Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci z planszami, które wyklejały. Przygotowaliśmy drobne upominki.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W piątek, który jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. U nas w kościele Msze św., jak w każdą niedzielę. O 17.30 Różaniec za zmarłych. Msza św. na cmentarzu Wilkowyja o godz. 14.00. W ten dzień, oraz do 8 listopada można każdego dnia zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę
    w Boga i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. W kolejne dni listopada można zyskiwać odpust cząstkowy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. W każdy dzień przed poranną
    i wieczorną Mszą św. W czwartek spowiedź św. od godz. 17.00.
  6. W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to też Pierwsza Sobota Miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00. Od godz. 7.45 odwiedziny chorych (nie będzie odwiedzin w Pierwszy Piątek). Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.15 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową – również w intencji zmarłych – będzie to nabożeństwo żałobne. Potem odprawiona zostanie uroczysta Msza św.
  7. Zachęcamy do modlitwy za naszych Bliskich Zmarłych oraz tych, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy. Można to uczynić wypisując na kartkach imiona Zmarłych. Kartki są wyłożone przy prasie. Można je składać na tacę lub w zakrystii. Wypominki na tygodniu po Mszy św. o 18.00, w niedzielę o 17.30.
  8. Łączymy się duchowo z parafią pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach, w której
    w dniu dzisiejszym ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera fundusze na budowę sanktuarium.
  9. W dniu 29 października nastąpi przerwa w dostawie gazu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i powstającego sanktuarium
    .