28. Niedziela Zwykła – 11 października 2020

28. Niedziela Zwykła

11.10.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – 28. Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’ – po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby parafii (w tym przygotowanie do budowy kościoła).
  2. Dziś także obchodzimy w naszej Ojczyźnie XX Dzień Papieski pod jakże bliskim św. Janowi Pawłowi II – hasłem „Totus Tuus”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący
    z niezamożnych rodzin. Z tej racji prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz papieski.

• we wtorek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
  • w czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
  • w piątek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  • w sobotę – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

1. W środęNowenna do Matki Bożej.
  2. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  3. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek (13.10) ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Odprawimy je po Mszy św. wieczornej odmawiając różaniec i jeśli pogoda pozwoli – z procesję fatimską. Jest to dzień Imienin Biskupa Edwarda – pamiętajmy o solenizancie w naszej modlitwie.
  5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji polskiej szkoły, nauczycieli i odpowiedzialnych za edukację i wychowanie dzieci
    i młodzieży.
  6. W czwartek (15.10) o godz. 17:00 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Również w związku z Dniem Dziecka Utraconego w niedzielę 18 października o godz. 20.00 w parafii św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się czuwanie dla rodziców, którzy utracili dzieci. Obejmie ono Różaniec i Eucharystię wraz z okazją do spowiedzi.
  7. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy chętnych Parafian, do posprzątania kościoła
    i przygotowania go do odpustu.
  8. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zbiórka ministrantów.
  9. Przyszła niedziela (18.10) – będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny Po Mszy św. o godz. 11:30 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami. Odbywać się będzie również liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię (Dominicantes i communicantes).
  10. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii (w tym przygotowanie do budowy kościoła).
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.