Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2020

– Narodzenie Pańskie –

25.12.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Uroczystość Narodzenia Pańskiego (piątek, 25.12).
    Wszyscy, którzy przyjęli Komunię świętą podczas Pasterki mogą w ciągu dnia raz jeszcze przystąpić do Komunii św. w ramach Mszy świętej.
  1. Biskup Jan będzie dziś przewodniczył Eucharystii w katedrze rzeszowskiej o godz. 10:30. Będzie ona transmitowana przez TVP Rzeszów.
  2. W dzień Bożego Narodzenia – Msze święte odprawiane są jak w każdą niedzielę.

1. JUTRO w święto św. Szczepana (sobota, 26.12) – do południa: Msze święte jak w każdą niedzielę.Na Mszy świętej o godzinie 8:30 – ‘poświęcenie owsa’. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Wieczorem – NIE BĘDZIE Mszy św. o godzinie 18:00!

1. Przyszła niedziela (27.12) – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy będziemy modlić się w intencji naszych rodzin. W naszym kościele na Mszy świętej
    o godz. 18:00 – ‘poświęcenie wina’
    (prosimy przynieść).
  2. W przyszłą niedzielę także przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza.

1. Polecamy: 29.11 – 31.12.2020 –> OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE 'ODDANIE33 edycja II’. Wszystko na stronie: oddanie33.pl
  2. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  3. W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych
    w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej
    w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest przywilejem a nie obowiązkiem. Przypominamy wiernym korzystającym z dyspensy o możliwości uczestnictwa za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
  4. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wystrój świątyni na święta.
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.