IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 22 GRUDNIA 2019

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Czcigodnym Parafianom, którzy w dniu wczorajszym pięknie posprzątali i przyozdobili świątynię na Święta. Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek od 7.45 odwiedzimy Chorych, których odwiedzamy co miesiąc. Zapraszamy, aby w dniu dzisiejszym zgłaszać innych Chorych w zakrystii, którzy chcą skorzystać z sakramentalnej posługi przed Świętami. Wieczorem ostatnie Roraty
    w tym roku. Zapraszamy do licznego udział, szczególnie dzieci.
  4. We wtorek przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.00 rano. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Uroczysta Pasterka w podziękowaniu za dar naszej parafii i Kaplicy w 3 rocznicę jej powstania o godz. 24.00. Wcześniej zasiądźmy wspólnie do Wigilijnego stołu.
  5. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.
    W czwartek Święto św. Szczepana. Na Mszach poświęcenie owsa. Msze św. o godz. 8.30 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Po sumie Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych.
  6. W piątek, 27 grudnia Święto św. Jana Ewangelisty. Na Mszach poświęcenie wina. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie o osobie
    i posłudze naszego Pasterza.
  7. W sobotę, 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
  8. Zostały przygotowane świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Z tyłu kościoła do nabycia za dobrowolną ofiarę książeczki: ABC osobistego oddania się Maryi. Zostały też wyłożone opłatki wigilijne. Prosimy zadbać, aby nie zabrakło ich na wigilijnym stole.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Świąteczny numer Niedzieli jest
    o zwiększonej objętości, bogaty w wyjątkowe treści i bardzo atrakcyjny przez teksty wybitnych autorów. W numerze jest m. in. kalendarz na rok 2020, płyta z kolędami w wykonaniu „Golec Uorkiestra” oraz śpiewnik kolędowy. Numer jest podwójny – na dwa tygodnie. Cena egzemplarza z dodatkami to 10 zł.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.