29. Niedziela Zwykła – 18 październik 2020

29. Niedziela Zwykła

18.10.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – 29. Niedziela Zwykła – przeżywamy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny Po Mszy św. o godz. 11:30 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami.
  2. W związku przypadającą dzisiaj Uroczystością św. Łukasza – patrona służby zdrowia – niech wybrzmi szczere słowo: Dziękujemy… – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie środowiska medycznego diecezji rzeszowskiej w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym w tych niecodziennych i nietypowych warunkach i okolicznościach.

• we wtorek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
  • w czwartek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

1. W środęNowenna do Matki Bożej.
  2. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  3. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W poniedziałek , wtorek i środę w ramach naszego osobistego przygotowania do Uroczystości Odpustowej przeżyjemy Triduum Eucharystyczne. Przez te 3 dni od godz. 17:00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.
  5. W czwartek (22.10) – Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża – dla naszej Wspólnoty Parafialnej wypada Uroczystość Odpustowa. Nabożeństwo Różańcowe – wyjątkowo – o godz. 17:30. Suma odpustowa o godz. 18:00.
  6. W piątek po Mszy świętej wieczornej – spotkanie ‘Grupy biblijnej’.
  7. Przyszła niedziela (25.10) – obchodzona jest jako Trzydziesta Niedziela zwykła albo Rocznica poświęcenia kościoła własnego.
  8. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.
  9. Również obok gazet zostały wyłożone foldery przybliżające postać założyciela Rycerzy Kolumba – księdza Michaela McGviney’a. Beatyfikacja założyciela Rycerzy Kolumba – największej międzynarodowej męskiej wspólnoty katolików – odbędzie się 31 października w katedrze
    św. Józefa w Hartford w USA.
  10. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.
  11. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 7m2 (zachowując dystans 1,5m między osobami) w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 28 osób.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii (w tym przygotowanie do budowy kościoła). Dziękujemy również za pomoc w posprzątaniu kościoła (kaplicy) przed odpustem parafialnym.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:

1. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni.
  2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
  3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.
  4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
  5. Przy wykonywaniu posługi liturgicznej lub duszpasterskiej wszyscy duchowni są zobowiązani do przestrzegania rygorów sanitarnych (dbałość o czystość
    i dezynfekcję dłoni, konfesjonałów i innych miejsc sprawowania sakramentów, zasłanianie ust i nosa przy bezpośrednim, dłuższym kontakcie z wiernymi).
  6. Księża Proboszczowie i pozostali duszpasterze są zobowiązani do kontynuowania pracy formacyjnej z grupami parafialnymi oraz do prowadzenia katechezy przygotowującej do sakramentów świętych. Należy to czynić z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, co może oznaczać np. konieczność wykorzystania większej przestrzeni kościoła zamiast salki parafialnej.

Korzystając z okazji zbliżającego się liturgicznego święta św. Łukasza Ewangelisty, Ksiądz Biskup poleca w modlitwie opiece tego świętego Patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Otacza także modlitwą i duchowym wsparciem wszystkich chorych i cierpiących. Wzywając orędownictwa naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych świętych Patronów, udziela wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.