19. Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021

– 19. Niedziela Zwykła –

08.08.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (08.08) – Niedziela Zwykła, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby Parafii.

• w poniedziałek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • we wtorek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w środę – Wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  • w sobotę – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

1. W piątek – (13-ty dzień miesiąca) – po Mszy św. wieczornej odmówimy ‘Różaniec Fatimski’.
  2. Przyszła niedziela (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, ‘trzecia niedziela miesiąca’. Święto Wojska Polskiego. Składka na potrzeby Parafii.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

1. Rozpoczęła się Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania za pośrednictwem Katolickiego Radia VIA. W dniach od 4 do 13 sierpnia o godz. 7:35; 10:15; 12:10; 16:10 i 20:00 prowadzone są specjalne audycje pielgrzymkowe. Również zapraszamy do udziału w Eucharystii, sprawowanej w dniach trwania pielgrzymki
    w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18:00, a także do udział w nabożeństwach różańcowych w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie o godz. 20:30.
  2. Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Odbywać się one będą w dniach od 5 do 8 sierpnia br. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 11 pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.
  3. Szpital Specjalistyczny „Pro-Familia” zaprasza na bezpłatne badanie mammograficzne. Program skierowany jest do kobiet pomiędzy 50 a 69 rokiem życie, które nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 2 latach. Szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem
    17 773 57 00.