X Niedziela Zwykła – 10 Czerwca 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 10 CZERWCA 2018

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy X Niedzielę Zwykła. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Przeżywać dziś będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Msza św. o godz. 14.00 w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, następnie przejście do Parku Papieskiego na piknik rodzinny. To równocześnie II niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  2. Serdecznie dziękuję Rodzinom, które podjęły udział w Procesjach Eucharystycznych w czasie Oktawy Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję Dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie dzwonkami.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Bożego codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o 17.30.
  4. W środę 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Poprowadzi je o. Romuald Zagórski, Franciszkanin Prowincji Świętego Michała Archanioła na Ukrainie, proboszcz kilku małych parafii na wschodniej Ukrainie. Związany jest bardzo z Matką Boża Fatimską. On też poprowadzi w czwartek Nowennę ku czci św. Jana Pawła II. W czwartek będzie się też dzielił tematyką Kościoła na Ukrainie, gdzie trwa wojna.
  5. W Roku, w którym dziękujemy Bogu i ludziom za dar wolnej Ojczyzny, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie św. Józefa Sebastiana Pelczara w dniach 4 – 13 sierpnia 2018 roku. Zapisy do tej grupy odbędą się w niedzielę 17 i 24 czerwca
    w godzinach 15.00 – 16.00 w salce przy parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisie składamy deklarację i wpłacamy zaliczkę w wysokości 60 zł.
  6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 19.06.2018 r. po nabożeństwie wieczornym.
  7. Duszpasterstwo bankowców zaprasza na pielgrzymkę: Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia. Informacje są wyłożone z tyłu przy czasopismach.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.