23. Niedziela Zwykła – 4 września 2022

– 23. Niedziela Zwykła –

04.09.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (04.09) – 23. Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’.

Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).

• w czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

• w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piotra Klawera, prezbitera.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00.

1. W czwartek (08.09) – Święto Narodzenia NMP (zwane również MB Siewnej) – na Mszy św. wieczornej – poświęcenie ziarna na zasiew.

2. W piątek, po Mszy świętej wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

3. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

4. Przyszła niedziela (11.09) – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla dzieci z klas 3-cich SP wraz z Rodzicami, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom:

ul. Olbrachta 76-126 .

W sobotę (10.09) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 128-150 .

1. Za nami osiem dni malowania i kaplica nabiera nowego blasku w czystej bieli. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło – Panom: Grzegorzowi, Januszowi, Kamilowi, Mariuszowi, Adamowi, Grzegorzowi, Tomaszowi, Michałowi, Tomaszowi, Sławomirowi, Jackowi, Tomaszowi, Bogumiłowi, Witoldowi oraz innym. Dziękuję Panu Mateuszowi za podarowanie nowych lamp do prezbiterium oraz (drugiemu) Panu Mateuszowi za ich zamontowanie oraz dostarczenie rusztowania. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w pracach i sprzątaniu. Bóg zapłać! Mam nadzieję, że sufit i detale dokończymy w tym tygodniu. Wszystkich Panów (i Panie), którzy pomagali zapraszam na Mszę św. w ich intencji – środa, godz. 18:00.

2. Po wakacjach z radością wracamy do spotkań Grup duszpasterskich: ministranci z gorliwością do służenia przy ołtarzu, Grupa Biblijna, KSM (młodzież), Kandydaci do Bierzmowania, Rycerze Kolumba, Domowy Kościół (jeśli uda się zabrać 5 małżeństw – założymy kolejny Krąg Domowego Kościoła).

3. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta.

Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września br. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona 12 września o godz. 18:00. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.