Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020

– Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa –

27.12.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy będziemy modlić się
    w intencji naszych rodzin. W naszym kościele na Mszy świętej o godz. 18:00 – ‘poświęcenie wina’ (prosimy przynieść).
  2. Dziś także przeżywamy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza.

• w poniedziałek – Święto świętych Młodzianków, męczenników,
  • w czwartek – 7. Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego – Wsp. dowolne św. Sylwestra I, papieża
  • w piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,
  • w sobotę – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwszy piątek (spowiedź przedświąteczna/stan łaski uśw. wystarcza do przyjęcia Komunii św.),
  • pierwsza sobota – nabożeństwo o godz. 17:15.

1. W poniedziałek (28.12) – Marsz Młodzianków, który w tym roku odbędzie się w formie dostosowanej do warunków epidemicznych. W tym dniu na cmentarzu przy ul. Targowej,
    w miejscu, z którego co roku wyrusza marsz, ustawiony zostanie dzwon „Głos Nienarodzonych”. Zapraszamy wszystkich do przyjścia w dowolnym czasie między godziną 9:00 a 17:00, do chwili modlitwy i uderzenia w dzwon na znak poparcia dla obrony życia. Zachęcamy również do tego, żeby zrobić sobie wtedy zdjęcie i umieścić je w mediach społecznościowych. O godzinie 17:00 delegaci Obrońców Życia złożą kwiaty pod Pomnikiem Nienarodzonych, a o 17:30 w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie rozpocznie się modlitwa w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. O godzinie 18:00 uroczystej Mszy Świętej przewodniczył będzie ksiądz biskup Edward Białogłowski.
  2. W czwartek (31.12) – zakończenie ‘Starego Roku – Msza święta o godz. 16:00. Dziękujemy za wszelkie łaski od Boga otrzymane przepraszając jednocześnie za wyrządzone zło
    i grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W piątek (01.01) – ‘Nowy Rok’ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
    Dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy świętych w naszej świątyni – niedzielny. Przypominamy, że jest to tzw. Święto nakazane (Katolik jest zobowiązany uczestniczyć we Mszy świętej).
  4. Na Mszy św. o godz. 11:30 – AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI
    W JEDNOŚCI Z SERCEM JEZUSA – dla kończących OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE 'ODDANIE33 edycja II’. Wszystko na stronie: oddanie33.pl
  5. Przyszła niedziela (03.01) – ‘2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim’ – „pierwsza niedziela miesiąca”.
  6. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  7. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.