30. Niedziela Zwykła – 23 listopada 2022

– 30. Niedziela Zwykła –

23.10.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (23.10) – ‘czwarta niedziela miesiąca’. Niedziela misyjna. Niedziela Misyjna otwiera Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona na misje.

W Polsce Światowy Dzień Misyjny to początek całego tygodnia, podczas którego w kościele katolickim odbywają się wydarzenia mające na celu ożywienie ducha współpracy i szerzenia wiary. Całą akcję zapoczątkował papież Pius XI w 1926 roku. Od tego czasu kolejni papieże w swoich orędziach w przedostatnią niedzielę października podkreślają potrzebę „misyjności” wśród ludzi.

Chociaż to hasło możemy kojarzyć z podróżami w odległe zakątki świata i szerzenie chrześcijaństwa, to możemy pomagać też na własnym podwórku. Kościół używa określenia „współpraca misyjna”, która oznacza bycie dojrzałym chrześcijaninem, modlitwę za misjonarzy, pomoc im zarówno w sposób finansowy, jak i wolontariat oraz wszelkie inne działania, które mają na celu szerzenie naszej wiary.

1. Dziś także – po Mszy św. o godz. 11:30 – zapisy do przygotowania – do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – krótkie spotkanie dla przyszłych kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

2. Są do nabycia Kalendarze misyjne na rok 2023 (kilka sztuk) – jako cegiełka na Misje święte.

• w piątek – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

2. W piątek – młodzież ma swoje spotkanie o godz. 19:00 w kościele św. Rocha na Słocinie.
  3. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.
  4. Przyszła niedziela (30.10) – ‘piąta niedziela miesiąca’.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

6. Za nami piękny tydzień pielgrzymowania ‘szlakiem świętych’ w roli kościoła stacyjnego (10-15.10). Dziękujemy stypendystom ‘Dzieła Nowego Tysiąclecia’ za obecność.

Za nami także ‘Triduum Eucharystyczne’ i ostatni w tym roku ‘Różaniec Fatimski’.

Wreszcie uroczystość odpustowa i Sakrament Bierzmowania dla naszej młodzieży, którego udzielił J.E. Biskup Edward Białogłowski.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wystroju: na zewnątrz koszenie trawników (Pan Grzegorz) i kwiaty w donicach (Panie: Maria i Barbara); ukwiecenie wnętrza (pani Barbara); za ufundowanie darów ołtarza: nowa ‘duża puszka’ do przechowywania Eucharystii – Róże Różańcowe, relikwiarz – Męska Grupa św. Andrzeja Boboli, kwesta na ‘stypendystów’: młodzież i Rycerze Kolumba; sprzątanie kaplicy wg. kolejki (w tym rodzice kandydatów do Bierzmowania); posiłek dla gości (Pani Dominika), muzyka: Zespół Abeamus, Pan Emil.

Księdzu Piotrowi (Dyrektor Caritas Rzeszowskiej) za skierowane do nas słowo. Wszystkim Wam za piękne i pełne skupienia przeżycie treści tej słonecznej niedzieli.

Na zakończenie naszego świętowania ze św. Janem Pawłem II dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w sprowadzeniu relikwii św. Franciszka i Hiacynty Marto (dzieci fatimskich) do naszej Wspólnoty Parafialnej.

2. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą: po Mszy świętej wieczornej (w dni powszednie). Kartki na ‘wypominki’ (wyłożone obok gazet na stoliku) można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 22 – klatka 1 (m.1-36)

W (przyszłą) sobotę na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 22 – klatka 2 (m.37-63) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!