IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019

12 MAJA 2019

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Zachęcamy do śpiewu Godzinek w każdą niedzielę o godz. 8.00 rano. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, a składka przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W poniedziałek 13 maja odbędzie się pierwsze w tym roku uroczyste Nabożeństwa Fatimskie. Nabożeństwa potrwają do października. Serdecznie zapraszamy na godzinę 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył będzie ks. dr Sławomir Jeziorski, wykładowca WSD, on też wygłosi okolicznościową homilię. W całość liturgii włączymy również Litanię Loretańską. Pragniemy tym razem z procesją różańcową ruszyć w kierunku ul. Olbrachta i zakończyć procesję przy naszej pięknej kapliczce, gdzie w maju śpiewamy litanię.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,
    w niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy też na Majówki śpiewane pod naszą kapliczką przy
    Olbrachta na godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!
  4. We wtorek święto św. Macieja Apostoła.
  5. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli. W ten dzień Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach.
  6. Za tydzień składka przeznaczona będzie na działalność Katolickiego Radia VIA.
  7. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają przygotowania do budowy naszego Sanktuarium.
  8. W najbliższą sobotę 18 maja szczególny dzień dla naszej parafii. Wspominamy 99 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Już dziś zaplanujmy czas
    w przyszłym tygodniu, kiedy to w czwartek 23 maja przybędzie do naszej wspólnoty
    Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, aby podzielić się z nami swoim doświadczeniem Jana Pawła II. Przez wiele lat Ks. Arcybiskup posługiwał w Watykanie. Nasze spotkanie z Nim w kolejny czwartek. W programie będzie również prócz Mszy św. i Nowenny, rozmowa prowadzona przez dziennikarzy Państwowego Radia Rzeszów, którzy wielokrotnie prowadzili transmisje z Watykanu. Będzie też promocja książki.
  9. Już dziś zapowiadamy że w sobotę 15 czerwca pragniemy odbyć autokarową pielgrzymkę do Krakowa. Chcemy nawiedzić Centrum św. Jana Pawła II, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, jak również udać się pod Okno Papieskie, czy też przejść przez Bazylikę Mariacką, czy też kościół św. Anny – miejsca związane z naszym Patronem. Prosimy, aby zapisywać się na listę
    w zakrystii. Orientacyjny koszt obejmujący przejazd, parkingi i ubezpieczenie, to 45 zł.