Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. W związku z zarządzeniami państwowymi dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i zarządzenia Księdza Biskupa nie będzie dziś Gorzkich Żali. Wszelkie nabożeństwa chwilowo zostają odwołane. Całość zarządzenia Księdza Biskupa jest opublikowana na naszej stronie internetowej. Msze św. dzisiaj o 8.30, 10.00, 11.30, 16.30 i 18.00.
  2. Przypominamy, że na wprowadzono obostrzenia dotyczące liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w liturgii tj. pięciu osób. Prosimy zastosować się do tego zarządzenia. Prosimy, aby umożliwić udział we Mszach św. tym, którzy zamówili intencje na dany dzień.
  3. Od poniedziałku do środy możliwość spowiedzi w godzinach 7.00-8.00 oraz 16.00-18.00.
  4. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w kościele na Mszy św. w niedziela i uroczystości. Należy w ten dzień skorzystać z transmisji Mszy św. w mediach.
  5. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie Dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana.
    W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
    W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Ofiary Eucharystycznej. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Następnie adoracja Chrystusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w ten dzień obowiązuje zachowanie abstynencji i postu ścisłego.
    W Wielką Sobotę adoracja Chrystusa w Grobie od godz. 8.00. Nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościele. Uczyńmy to indywidualnie w naszych domach. Tekst poświęcenia opublikujemy na stronie internetowej. O godz. 19.00 rozpoczniemy Wieczorną Liturgię Wigilii Paschalnej.
    Adoracja Najświętszego Sakramentu i Chrystusa w Grobie na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę indywidualnie.
    Bardzo prosimy o przestrzeganie liczby zgromadzonych wiernych na Liturgii poszczególnych dni Triduum, jak i w czasie adoracji – obowiązuje nas przepis zgromadzenia do 5 osób. Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane przez Internet.
  6. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Kolejne Msze św. o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Na chwilę obecną informujemy, że od niedzieli liczba wiernych uczestniczących we Mszy św. może wynosić 50 osób z kapłanem i usługującymi. W każdej chwili ten przepis może się zmienić.
  7. Istnieje możliwość skorzystania z transmisji Mszy św. z naszego kościoła. W niedzielę będziemy transmitować Mszę św. o godz. 11.30, a na tygodniu o godz. 18.00. W czasie Triduum będziemy transmitować Liturgię Świąteczną, a w niedzielę Rezurekcję.
  8. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych do Nowenny do św. Jana Pawła II na kartkach. Można to również uczynić przez naszą stronę internetową.
  9. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, wyjaśniamy, że w związku z epidemią i wprowadzonymi restrykcjami, ciąg dziewięciu pierwszych piątków zostaje zawieszony na liczbie do tej pory odprawionych przez każdego z praktykujących to nabożeństwo. Zostanie on wznowiony i będzie mógł być kontynuowany po ustaniu siły wyższej, która go przerwała. Przypominamy, że istotą tego nabożeństwa jest przyjęcie sakramentalnej Komunii Świętej a nie sam fakt przystąpienia do spowiedzi.
  10. Z tyłu kościoła wyłożone są baranki wielkanocne i paschałki CARITAS.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  12. Zachowajmy spokój i ostrożność. W razie potrzeby pomocy ludziom starszym np. w zrobieniu zakupów, bardzo proszę o kontakt. Proszę również o wzajemną pomoc sąsiedzką.
  13. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.