6. Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023

– 6. Niedziela Wielkanocna –

14.05.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (14.05) – 6. Niedziela Wielkanocna, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby Parafii.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w maju odbędą się w drugą i trzecią niedzielę miesiąca.

• we wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika;
  • w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika;
  • w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

• Nabożeństwa Majowe’ – codziennie o godz. 17:30. ‘Majówka pod kapliczką’ o godz. 19:30.

1. We wtorek (16.05) liturgiczne Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy członków Róży Różańcowej św. Andrzeja Boboli (święto patronalne Róży).

2. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).

3. W sobotę, 20 maja, przypada 23. rocznica sakry biskupiej naszego Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

4. W sobotę, 20 maja 2023 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie święcenia diakonatu przyjmie trzech alumnów z piątego roku WSD w Rzeszowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

1. Przyszła niedziela (21.05) – 7. Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie, ‘trzecia niedziela miesiąca’. Składka na Katolickie Radio Via.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

3. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny (liturgicznie kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023) oraz czas nakazanej przykazaniem Komunii świętej Wielkanocnej.

Konferencja Episkopatu Polski ustaliła w 1985 roku, że okres, w którym obowiązuje czas przyjęcia Komunii wielkanocnej będzie trwał do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli tydzień po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (04.06.2023).

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: Św. Kingi 20, klatka 1 i 2 i 3 .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 18 – klatka 1 i 2 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Parafia Świętego Krzyża w Rzeszowie zaprasza do kościoła przy ul. 3-go Maja na noc adoracji i modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Rozpoczęcie czuwania modlitewnego w poniedziałek, 15 maja br. o godz. 21.00 a zakończenie we wtorek, 16 maja br. celebracją Eucharystii o godz. 6.30.

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Ducha nie gaście”, która odbędzie się 18 maja 2023 r. w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie o godz. 17.00. W programie wystąpienia na temat aktualności nauczania papieskiego, wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie i panoramy wybitnych postaci Podkarpacia. Zgłoszenia na adres mailowy: stowarzyszenie@lumenetspes.com lub telefonicznie do Instytutu do dnia 16 maja 2023 r. Wraz z konferencją odbędzie się promocja książki pt. „Ducha nie gaście” zawierającej artykuły na temat nauczania św. Jana Pawła II, wizyty w Rzeszowie i dzieł nawiązujących do spuścizny Papieża-Polaka.

Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.