30. Niedziela Zwykła – 25 październik 2020

30. Niedziela Zwykła

25.10.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – 30. Niedziela Zwykła – w kościołach, które nie pamiętają daty poświęcenia (konsekracji) obchodzona jest Rocznica poświęcenia kościoła własnego

• w środę – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30. Zakończenie Nabożeństw Różańcowych w sobotę. Zapraszamy wszystkie dzieci z planszami, które wyklejały. Przygotowaliśmy drobne upominki.

1. W środęNowenna do Matki Bożej.
  2. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  3. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek spotkanie grupy Vox Cordis.
  5. Przyszła niedziela (01.11) – obchodzona jest jako Uroczystość Wszystkich Świętych – „pierwsza niedziela miesiąca”.
  6. W listopadzie można zyskać odpusty za zmarłych: W tym roku, ze względu na pandemię
    i związane z nią ograniczenia, zwłaszcza dotyczące zakazu większych zgromadzeń ludzi – zupełny – przez cały miesiąc (aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się ludzi na cmentarzach
    i w świątyniach w jednym czasie, będą mogli oni teraz nawiedzać te miejsca przez cały miesiąc). Warunkiem odpustu jest nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego. Osoby, które nie będą mogły wyjść z domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny, odmawiając przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej na przykład modlitwy Jutrzni lub Nieszporów z Oficjum za zmarłych, różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  7. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.
  8. W tym tygodniu opuści nas wystawa fotograficzna poświęcona pobytowi św. Jana Pawła II
    w Rzeszowie – zapraszamy do zapoznania się z jej przekazem.
  9. GARŚĆ INFORMACJI DOTYCZĄCYCH 1. LISTOPADA (MOGĄ ULEC ZMIANIE!)
    W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą swobodnie uczestniczyć we Mszy świętej sprawowanej na cmentarzu – na zewnątrz kaplicy lub przy ołtarzu polowym, z zachowaniem wymogów sanitarnych (zakryte usta i nos oraz dystans 1,5 m od kolejnej osoby).
  10. Nie będzie odprawianych procesji żałobnych na cmentarz lub na samym cmentarzu.
  11. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości z okazji Wszystkich Świętych na cmentarzu Rzeszów–Wilkowyja oraz Rzeszów-Pobitno odbędą się bez udziału Księży Biskupów. Rozpoczęcie o godz. 14:00. Wspomniane Msze Święte będą sprawowane na zewnątrz kaplic cmentarnych.
  12. W Rzeszowie, w Dzień Zaduszny nie będzie procesji na cmentarzu przy ul. Targowej. Ksiądz Biskup Jan odprawi Mszę Świętą za zmarłych, a następnie poprowadzi procesję za zmarłych w katedrze o godz. 18:00.
  13. Odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo i zdrowie proszą wiernych, aby rozłożyli w czasie nawiedzanie grobów bliskich zmarłych.
  14. Obok gazet wyłożony jest bezpłatny numer ‘Dobrych nowin’ w którym przedstawiono postać księdza Michaela McGviney’a.
  15. Również obok gazet zostały wyłożone foldery przybliżające postać założyciela Rycerzy Kolumba – księdza Michaela McGviney’a. Beatyfikacja założyciela Rycerzy Kolumba – największej międzynarodowej męskiej wspólnoty katolików – odbędzie się 31 października w katedrze
    św. Józefa w Hartford w USA.
  16. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.
  17. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 7m2 (zachowując dystans 1,5m między osobami) w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 28 osób.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii Dziękujemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowej.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.