XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09 SIERPNIA 2020

1. Dziś przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą. Po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych,
    a składka przeznaczona jest jako przygotowanie do budowy sanktuarium.
  2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski zalecił, aby niedziela 16 sierpnia 2020 r. była Dniem Solidarności z Libanem. We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Rzeszowskiej, należy dodać
    w modlitwie powszechnej wezwanie w intencji ofiar tragedii w Bejrucie oraz przeprowadzić zbiórkę środków finansowych do puszek.
  3. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do składania Bogu duchowych darów, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne grupy Vox Cordis. Tym razem będzie o liturgii. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  5. W środę wieczorem Nowenna do MB Fatimskiej.
  6. W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na Msze św. wieczorną i Procesję Fatimską
    z Różańcem. Cały Maryjny wieczór połączymy z Nowenną ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy. Ożywiajmy nasz udział w nowennach.
  7. Zapraszamy w czwartek na godz. 23.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, na Godzinę Świętą.
  8. W Piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  9. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia MNP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na Mszach św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów.
  10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Wawrzyńca, a w piątek
    św. Maksymiliana Marii.
  11. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  12. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności i troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.
  13. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i mającego powstać sanktuarium
    .