IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019

31 MARCA 2019

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu Niedziela LAETARE. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.00 zapraszamy do śpiewu Godzinek ku Męce Pańskiej.
  2. W najbliższy wtorek 2 kwietnia br. przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II naszego Patrona. Dziękujmy Bożej Opatrzności za dar tak Wielkiego Polaka i prośmy przez Jego przyczynę o potrzebne łaski, w tym o pomoc w budowie Sanktuarium ku Jego czci.
  3. W najbliższą środę nasz Czcigodny Ksiądz Wikariusz obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji dziękując za gorliwą posługę, życzymy Mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Jana Pawła II, dużo zdrowia i potrzebnych łask.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
  5. W czwartek, który jest I czwartkiem miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II po Mszy św. porannej. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach.
  6. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 7.45 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi św. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  7. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo z tej racji rozpocznie się o godz. 17.15 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową. Następnie odprawiona zostanie uroczysta Msza św.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Potrwają od niedzieli do środy. Wygłosi je dla nas ks. dr Paweł Matuszewski, Obrońca Węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim w Rzeszowie i Notariusz naszej Kurii Biskupiej. Już dziś zaplanujmy nasz udział w tym czasie odnowy duchowej i módlmy się w tej intencji.
  9. W naszej parafii w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15,
    a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa będziemy zbierać składkę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy. Przybądźmy całymi rodzinami.
  10. Od dzisiaj do kupienia Baranki wielkanocne. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  11. Na koniec w imieniu rodziców Bartosza, o którego powrót do zdrowia po wypadku modliliśmy się w naszej wspólnocie, składam najserdeczniejsze podziękowanie Panu, który ratował go bezpośrednio po wypadku. Dziękuję również wszystkim za modlitwę.
  12. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają przygotowania do budowy naszego Sanktuarium.