1. Niedziela Adwentu – 29 listopad 2020

– 1. Niedziela Adwentu –

29.11.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. DzisiajROZPOCZYNAMY ADWENT. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.
  2. Dzisiaj także – po Prymarii – błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.
  3. ‘Roraty’ – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa dorosłych oraz dzieci. Weźmy ze sobą lampiony.
  4. Dziś o godz. 17:30 – Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach (zakończenie).

• we poniedziałek – Święto św. Andrzeja, apostoła,
  • w czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45 (będą to odwiedziny przedświąteczne),
    od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo o godz. 17:15.

1. W środęNowenna do Matki Bożej.
  2. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  3. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek spotkanie grupy Vox Cordis.
  5. Przyszła niedziela (06.12) – 2. Niedziela Adwentu – „pierwsza niedziela miesiąca”.
  6. Równocześnie w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  7. Polecamy: 29.11 – 31.12.2020 –> OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE 'ODDANIE33 edycja II’. Wszystko na stronie: oddanie33.pl
  8. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  9. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.