13. Niedziela Zwykła – 2 lipca 2023

– 13. Niedziela Zwykła –

02.07.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (02.07)13. Niedziela Zwykła; ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Dziś odbywa się 86. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę ‘Bądźcie Moimi Świadkami’.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:

• w poniedziałek – Święto św. Tomasza, apostoła;
  • we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej;
  • w środę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera albo wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w sobotę – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

1. .

1. Przyszła niedziela (09.07) – 14. Niedziela Zwykła; ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

2. [29.06] –w Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – odwiedziliśmy z młodzieżą Skansen w Sanoku (Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku). Zobaczyliśmy, jak żyli, pracowali, uczyli się i modlili nasi Przodkowie. Były rogale, lody i ‘kanapki z domu’. Dziękujemy za piękną koleżeńską atmosferę (Pani Justynie za opiekę, Pani Patrycji za oprowadzanie). Niech wspomnienia zapadną głęboko w serca!

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: św. Kingi 10 – klatka 1 (m.1-28) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 10 – klatka 2 (m.29-49) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

1. (Z wyprzedzeniem): Zbiórka ELEKTROŚMIECI – 13.07.2023 (czwartek) do godz. 12:30. Rzeczy będzie można dostarczyć od rana W DNIU ZBIÓRKI i układać na parkingu od strony ‘blaszaka’.