II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 08 MARCA 2020

1. Dziś przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na ten cel. Po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, a składka przeznaczona będzie na potrzeby parafialne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dzisiaj przypada Dzień Kobiet – wszystkim kobietom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Do liturgii naszej parafii wprowadzamy na stałe dwa nowe nabożeństwa: Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej – w każdą środę po wieczornej Mszy św. oraz Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy – w każdy piątek od godz. 17.00 do Mszy św. lub nabożeństwa. Ponadto chcemy wspólnie modlić się litaniami po Mszach św. porannych. I tak w środę odmawiać będziemy Litanię do św. Józefa, w czwartek Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, w piątek Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Litanię Loretańską. Chcemy w ten sposób dziękować, wypraszać potrzebne nam łaski a szczególnie prosić w intencji budowy nowego kościoła.
  3. Z tyłu kościoła wyłożone są skarbonki wielkopostne CARITAS.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej i nowennie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. W czwartek, który jest II czwartkiem miesiąca, zapraszamy na Wieczór Papieski. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach.
  6. W piątek przypada siódma rocznica wyboru Ojca św. Franciszka.
  7. W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 23.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o północy Droga Krzyżowa. Ponadto w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale
    z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa będziemy zbierać składkę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy! Korzystajmy z tych nabożeństw wielkopostnych.
  8. W dniach 20 – 28 czerwca 2020 r. nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Włoch śladami Ojca Świętego Jana Pawła II. Zainteresowanych prosimy
    o kontakt w zakrystii.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Niedzieli artykuł „Od epidemii wybaw nas, Panie”. O panice wywołanej korona wirusem. W Źródle pytania
    o spowiedź świętą. Ceny widnieją na okładkach czasopism.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.