XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 21 PAŹDZIERNIKA 2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą. W związku z jutrzejszym liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II dziś w naszej Parafii przeżywamy odpust parafialny. Suma odpustowa wraz
    z procesją o godz. 11.30 pod przewodnictwem J. E. ks. Bpa Kazimierza Górnego. Pół godziny wcześniej rozpocznie się program słowno-muzyczny poświęcony temu wielkiemu Świętemu. Zapraszamy serdecznie również na Mszę św. jutro – będziemy razem modlić się przez przyczynę naszego świętego Patrona.
  2. Władze wojewódzkie zapraszają na uroczysty koncert z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Wystąpi Chór i Orkiestra Kameralna NICOLAUS. Wydarzenie będzie miało miejsce dzisiaj
    w bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie. Porządek uroczystości: 18.30 – Msza św., 19.30 – koncert.
  3. Dzisiaj wybory w naszej Ojczyźnie. Nasz punkt wyboczy znajduje się w Domu Kultury, przy
    Olbrachta 120. Głosy można składać w godz. od 7.oo do 21.oo. Prośmy Ducha Świętego
    o mądrość Wyborców.
  4. Gorąco zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17.30. Ogromnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  5. W środę na spotkanie formacyjne po Nabożeństwie Różańcowym zapraszamy ministrantów. Bardzo zachęcamy aby zgłaszali się chłopcy i młodzieńcy do posługi przy ołtarzu. Bardzo nam zależy na pięknie sprawowanej Liturgii, a bez ich obecności jest ona o wiele uboższa.
  6. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach.
  7. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są pozycje dla dorosłych, ale również odpowiednią lekturę znajdzie dla siebie młodzież i dzieci. Bardzo nam zależy na ożywieniu czytelnictwa tej prasy w naszej Parafii. W dzisiejszej Niedzieli zamieszczony jest artykuł o naszej Parafii.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii,
    w tym na budowę Sanktuarium ku czci św. Jana Pawła II.