NIEDZIELA PALMOWA – 25 MARZEC 2018

25 MARZEC 2018

NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową i równocześnie 26-tą rocznicę powstania Diecezji Rzeszowskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale kazaniem pasyjnym o godz. 17.00; po nich Msza św. o godz. 18.00.
    W czasie nabożeństwa składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. W najbliższą środę o godz. 7.30 wyruszymy, aby odwiedzić chorych z Komunią św. przed Świętami – Tych, których odwiedzamy w Pierwsze Piątki miesiąca. Prosimy
    o zgłaszanie w zakrystii chorych, których nie udało się przywieźć do kościoła na spowiedź przedświąteczną. Odwiedzimy Ich również w środę o umówionej godzinie.
  3. Zapraszamy chętnych Parafian w środę po Mszy św. wieczornej do sprzątania i dekorowania naszej świątyni przed Świętami. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
  4. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie Dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana.

Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00

Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Ofiary Eucharystycznej. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bpa Jana Wątroby. Po Liturgii wyjdziemy przed świątynię, aby poświęcić Krzyż. Na ten Krzyż czekaliśmy z wielkim utęsknieniem. Niech nikogo z nas nie zabraknie w tym ważnym dla naszej parafii momencie. Następnie adoracja Chrystusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w ten dzień obowiązuje zachowanie abstynencji i postu ścisłego.

Wielką Sobotę adoracja Chrystusa w Grobie od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz.: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. O godz. 19.00 rozpoczniemy Wieczorną Liturgię Wigilii Paschalnej.

Z tyłu kościoła wyłożone są listy do adoracji Najświętszego Sakramentu i Chrystusa w Grobie na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę. Bardzo prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny adoracji, tak, aby była ciągłość adoracji. Niech każdy znajdzie dogodną dla siebie godzinę adoracji.

1. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00, po której wyruszymy z procesją. Kolejne Msze św. o godz.: 8.30, 11.30 i 18.00.
  2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.