7. Niedziela Zwykła – 19 luty 2023

– 7. Niedziela zwykła –

19.02.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj niedzielę (19.02) – 7. Niedziela Zwykła– „trzecia niedziela miesiąca”.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. W niedzielę, 19 lutego br., rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest on okazją, aby zwiększyć zaangażowanie w działania abstynenckie i trzeźwościowe, jak również zachęcić wszystkich do codziennej troski o trzeźwość w swoich rodzinach. Warto na nowo odkryć wartość okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich i dać świadectwo poprzez wpisanie tej decyzji do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

• w środę – Rozpoczęcie ‘Wielkiego Postu’ – Popielec.

W WIELKIM POŚCIE

• w piątek‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30,

• w niedzielę‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00.

1. W środę (22 lutego) rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i podjęcia postanowień w tym abstynencji (wpis do Księgi). W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens. Msze święte z posypaniem głów popiołem o 7:00 i 18:00.

2. W Środę PopielcowąDroga krzyżowa’ o godz. 17:30.

3. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

4. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

5. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (24 lutego br.) w Rzeszowie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Rozpoczęcie o godz. 18:00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy o pokój. Organizatorzy proszą Wiernych o przyniesienie ze sobą świec.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM) oraz ‘Grupy Biblijnej’.

1. Przyszła niedziela (26.02) – 1. Niedziela Wielkiego Postu; czwarta niedziela miesiąca’.
    Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. (w intencji) ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Olbrachta 73e-89 (nieparzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 91-111a (nieparzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Przypominamy, że osoby szukające pomocy dla siebie, swoich bliskich czy znajomych, mających problemy alkoholowe mogą nawiązać kontakt z działającymi w diecezji wspólnotami Anonimowych Alkoholików. Wszelkie informacje i kontakt do tych wspólnot znaleźć można na stronie internetowej http://aapodkarpacie.pl/
albo telefonując na numer 506 907 988.