26. Niedziela Zwykła – 1 października 2023

– 26. Niedziela Zwykła –

01.10.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (01.10) – 26. Niedziela Zwykła; ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. (Gdyby nie niedziela – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła w tym roku przypada 150. rocznica urodzin świętej karmelitanki z Lisieux).

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Dziś rozpoczynamy Październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
    W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17:30.

2. Wydział Duszpasterski wraz z diecezjalnym duszpasterzem Róż Różańcowych ks. dr Czesławem Gorajem pragnie zaprosić Róże Różańcowe na różaniec ulicami miasta Rzeszowa. W Rzeszowie odbędzie się on 1 października 2023 roku o godzinie 15:00 na Placu Śreniawitów, a zakończy Mszą Świętą w Bazylice OO. Bernardynów (Msza Święta o 16:30).

• w poniedziałek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;

• w środę – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w czwartek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Brunona, prezbitera;
  • w sobotę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15 – RÓŻANIEC WYJĄTKOWO PODCZAS NABOŻEŃSTWA

1. W środę – spotkanie ‘Scholi’ po wieczornym Różańcu.
  2. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).
  3. W sobotę na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich Siostry i Braci należących do Róż Różańcowych – Msza święta będzie odprawiona w ich intencji. RÓŻANIEC przed MSZĄ ŚW. (PODCZAS NABOŻEŃSTWA PIERWSZOSOBOTNIEGO, godz. 17:15).

4. Przyszła niedziela (08.10) – 27. Niedziela Zwykła; ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

5. Za dwa tygodnie (15.10) obchodzić będziemy w całej Polsce 23. DZIEŃ PAPIESKI pt. „CYWILIZACJA ŻYCIA!”. Zbiórka papieska do puszek.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: Krasne 1115 i 1116.

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 22 – klatka 1 (m.1-36) i św. Kingi 22 – klatka 2 (m.37-63) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

1. Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie zaprasza Róże Różańcowe oraz wszystkich modlących się na różańcu z terenu Miasta Rzeszowa do przeżycia Triduum Różańcowego w dniach 5-7 października 2023 r. Szczegóły na przesłanym plakacie.