XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 22 LIPCA 2018

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą.
  2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą odprawiane według następującego porządku:
    w poniedziałek, wtorekpiątek o godz. 7.00 rano
    – w środę, czwarteksobotę o godz. 18.00

Wyjątkiem w tym tygodniu będzie wtorek, kiedy Msza św. będzie o godz. 18.00.

W niedzielę Msze św. o godz. 8.30, 11.30 i 18.00. Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP
    o godz. 8.00.

1. W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, które przypada w najbliższą środę chcemy poświęcić pojazdy mechaniczne i modlić się w intencji użytkowników dróg. W związku z tym w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy mechaniczne. Równocześnie będzie możliwość złożenia do puszek ofiar na akcję MIVA Polska.
  2. W poniedziałek święto św. Brygidy, Patronki Europy.
  3. W środę święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.
  4. W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. Nowenna do św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian.
  5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W Niedzieli m. in. artykuł: „Europa wykuwana w marszu” – materiał poświęcony pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.