VII Niedziela Zwykła -23 luty 2020

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 23 LUTEGO 2020

1. Dziś przeżywamy 7 Niedzielę zwykłą.
2. W środę, 26 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat Paschalnych.
3. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy.
4. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do składania kartek
z prośbami i podziękowaniami. Mobilizujmy się wzajemnie do takiej postawy.
5. W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 23.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o północy Droga Krzyżowa, na którą zaprasza nasza grupa modlitewna. Serdecznie zapraszamy! Ponadto w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa będziemy zbierać składkę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy! Przybądźmy całymi rodzinami.
6. W najbliższy piątek o 17.30 Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II.
7. W dniach 20 – 28 czerwca 2020 r. nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Włoch śladami Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizujemy ją w związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II patrona naszej parafii. Koszt 890 zł i 210 Euro plus opłaty za wejścia w miejsca zwiedzania. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
8. Zbliża się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się ona
w niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w Warszawie. Pragniemy wyruszyć jako parafialna pielgrzymka na tę uroczystość. Chcemy w najbliższym czasie zorientować się jaka ilość Parafian zechce udać się na wyjazd autobusem, aby zamówić karty wstępu. Orientacyjny koszt, który będzie zależał od ilości chętnych, to 70-80 zł. Bardzo proszę, aby w zakrystii zgłaszać gotowość do wyjazdu.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu zadajemy pytanie: czy post i umartwienie mają dziś sens? Ciekawy artykuł na ten temat
w dzisiejszej Niedzieli. W Źródle ciekawy artykuł: Samolot i rakieta, jak również Mistrz radzi – posłuchaj.
10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.