Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 13 MAJA 2018

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to równocześnie 13 dzień miesiąca maja. Rozpoczynamy więc uroczyste Nabożeństwa Fatimskie, które potrwają do października. Dziś będzie nieco zmieniony plan nabożeństw. Nie będzie Nabożeństwa majowego o godz. 17.30, ponieważ Litanię Loretańską odmówimy w czasie Nabożeństwa Fatimskiego, które będzie sprawowane po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. To równocześnie II niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  2. Od minionego piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,
    w niedziele o godz. 17.30 (z wyjątkiem dzisiejszej). Dla dzieci rozdaliśmy plansze, a naklejki do przyklejania każdego dnia są rozdawane na Nabożeństwach majowych. Serdecznie zapraszamy!
  4. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona w całości na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 21 maja, po nabożeństwie majowym.
  7. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w Katedrze rzeszowskiej 19 maja, o godz. 10.00.
  8. W siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury Wilkowyja głosowanie na Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2019 odbędzie się w dniach 17, 18, 21, 22 maja 2018 roku, w godz. od 15.00 do 20.00. Karty pobrane z kaplicy będzie można wrzucać do urny. Należy posiadać ze sobą dowód osobisty. Liczy się każdy głos! Zapraszamy całe rodziny!
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Tygodnik Katolicki Niedziela zawiera m. in. artykuł na temat zamachu na Jan Paweł II, a w nim informacje na temat Nabożeństwa do naszego Świętego Patrona w naszej Parafii wraz z fotokopią płaskorzeźby z naszej kaplicy. Warto mieć tę pozycję w naszych domach. Zachęcamy do zakupu i lektury! Ilość egzemplarzy jest ograniczona.
  10. Tygodnik Katolicki Niedziela wraz z Biurem El Holiday zaprasza do pielgrzymki Bośniackie
    i Chorwackie Sanktuaria Maryjne
    w dniach 25.06-01.07.2018 r. Jest jeszcze kilka miejsc. Informatory są wyłożone przy prasie katolickiej.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.