V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

07 KWIETNIA 2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.00 zapraszamy do śpiewu Godzinek ku Męce Pańskiej.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Potrwają od niedzieli do środy. Wygłosi je dla nas ks. dr Paweł Matuszewski, Obrońca Węzła Małżeńskiego w Sądzie Biskupim w Rzeszowie i Notariusz naszej Kurii Biskupiej, którego bardzo serdecznie zapraszamy. Już dziś zaplanujmy nasz udział w tym czasie odnowy duchowej i módlmy się w tej intencji.
  3. Program rekolekcji: Dzisiaj na każdej Mszy św. nauka ogólna, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką ogólną o godz. 18.00.
    W poniedziałek po Mszy św. wyruszymy na Drogę Krzyżową po naszej parafii. Niech nikogo na niej nie braknie. We wtorek po Mszy św. nauka ogólna dla kobiet i mężczyzn, dla małżonków. Serdecznie zapraszamy. W środę zakończenie rekolekcji, możliwość uzyskania odpustu. W środę spowiedź rekolekcyjna od godz. 15.00 do 18.00, z przerwą półgodzinną od 16.15. O 18.00 zakończenie rekolekcji Mszą św. i błogosławieństwem rekolekcyjnym.
  4. W czwartek, który jest II czwartkiem miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach.
  5. W naszej parafii w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa będziemy zbierać składkę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy.
  6. W piątek na Drogę Krzyżową i Mszę, a po niej na krótkie spotkanie zapraszamy młodzież, która w tym roku przystąpi do bierzmowania.
  7. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, po mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych. Składka zaś przeznaczona jest, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne naszej parafii.
  8. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r., parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu organizuje jubileuszową edycję Misterium Męki Pańskiej. Bierze w nim udział 80 aktorów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego swoistego wprowadzenia w Wielki Tydzień. Rozpoczęcie Misterium o godz. 19 w parku przy kościele w Niechobrzu.
  9. Do kupienia są jeszcze Baranki Wielkanocne. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  10. Zwracam się z ogromną i serdeczną prośbą, do chętnych Parafian, aby w najbliższą sobotę zgromadzić się po Mszy św. porannej. Chcemy posprzątać świątynię, umyć okna, tak aby przygotować ją na uroczystości świąteczne. Chcemy posprzątać również teren przykościelny, więc prośba, aby przynieść ze sobą jakieś narzędzia, np. grabie.
  11. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają przygotowania do budowy naszego Sanktuarium.