Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 20 MAJA 2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś przypada 18 rocznica konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Otoczmy szczególną modlitwą naszego Pasterza. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają dzisiaj, na Papieską Kremówkę na ul. 3-go Maja w Rzeszowie oraz na Rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza św. o 12.15 w kościele św. Krzyża, po Eucharystii degustacja kremówki i przejście na Rynek, na radosne świętowanie. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski zakończy dzień pełen rozrywki i zabaw dla dzieci.
  3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona w całości na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA.
  4. Dziś kończy się Okres Wielkanocny. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św.
    o godz. 7.00 i 18.00. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II.
    W przyszła niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,
    w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 21 maja, po nabożeństwie majowym.
  7. W siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury Wilkowyja głosowanie na Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2019 odbędzie się w dniach 21, 22 maja 2018 roku, w godz. od 15.00 do 20.00. Karty pobrane z kaplicy będzie można wrzucać do urny. Należy posiadać ze sobą dowód osobisty. Liczy się każdy głos! Zapraszamy całe rodziny!
  8. Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia”, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. w godz. 9.30 – 14.00. Zapraszamy również na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego „Trąbo nasza wrogom grzmij” na godz. 17.00. Miejscem konferencji i koncertu jest G2A Arena CWK w Jasionce k. Rzeszowa. Na powyższe wydarzenia wstęp wolny. Konieczne zapisy przez stronę www.polskajestwolna.pl. Kontakt: ks. Jakub Nagi – jakubnagi@gmail.com, tel. 509-569-014. W ten dzień przypada również Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i życzliwości.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Tygodnik Katolicki Niedziela proponuje m. in. artykuł: Miłość przez duże M poruszająca temat pigułek antykoncepcyjnych jak również o Aborcji eugenicznej, która jest niekonstytucyjna.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.