V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 MAJA 2020

1. Dziś przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30, 16.30 i 18.00. Intencje dla Róż Różańcowych: Papieska: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego; Parafialna: O uwolnienie z nałogów osoby Panu Bogu wiadomej, oraz potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej za przyczyną św. Jana Pawła II, oraz o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla ks. Proboszcza i ks. Ryszarda.
  2. Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Pielęgniarstwa na świecie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pielęgniarek i położnych każdego dnia, a szczególnie we wtorek 12 maja, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, a w Polsce obchodzony jest także razem z Dniem Położnej. Pielęgniarki teraz ciężko pracują narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie covid-19, umierają też z powodu zakażenia. Niestety bywa i tak, że spotykają się z niewdzięcznością a czasem wręcz z agresją ze strony innych osób. Dlatego tym bardziej potrzebują naszego wsparcia duchowego i zwykłej ludzkiej solidarności.
  3. W środę 13 maja odbędzie się pierwsze w tym roku Nabożeństwa Fatimskie. Nabożeństwa potrwają do października. Serdecznie zapraszamy na godzinę 18.00. W całość liturgii włączymy również Litanię Loretańską. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie może się odbyć procesja różańcowa. Odmówimy Różaniec w kościele.
  4. Z aktualnych wytycznych dotyczących liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć
    w liturgii wynika, że w naszej świątyni może uczestniczyć we Mszy św. czy nabożeństwie 12 osób
    . Prosimy zastosować się do tego zarządzenia. Gdyby liczba wiernych była większa istnieje wyjątkowa możliwość uczestniczenia we Mszy św. na zewnątrz kościoła. Przypominamy, że wierni powinni przebywać w maskach.
  5. Transmisje Mszy św. z naszego kościoła w Internecie: w niedzielę o godz. 11.30, a na tygodniu o godz. 18.00. Link znajduje się na naszej stronie parafialnej.
  6. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych do Nowenny do św. Jana Pawła II na kartkach. Można to również uczynić przez naszą stronę internetową.
  7. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe. Na tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o 17.30. W piątki będziemy odmawiać litanię przed Mszą św. w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, które będzie od godz. 17.00.
  8. W czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli.
  9. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.