Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (23.05) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ‘czwarta niedziela miesiąca’. Liturgicznie kończy się Okres Wielkanocny (czas Komunii wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej).

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
• w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
• w środę – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
• w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
• w sobotę – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

• w środę – Nowenna do Matki Bożej.
• w czwartek – Nowenna do św. Jana Pawła II (intencje nowennowe składamy w kościele bądź przez stronę internetową )
• Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo majowe’.
• Majówki przy kapliczce: 23.05 (dzisiaj), 24.05 (jutro), 30.05 oraz 31.05.

3. W środę (26.05) będziemy obchodzić Dzień Matki. Przez orędownictwo Matki Najświętszej będziemy polecać w modlitwie nasze mamy. Dla żywych będziemy wypraszać opiekę i wstawiennictwo Patronki wszystkich matek, dla zmarłych będziemy się modlić o dar szczęścia wiecznego.

4. W czwartek – Msza św. z udziałem ‘Rycerzy Kolumba’.

5. W piątek, po Mszy świętej wieczornej – spotkanie ‘Grupy biblijnej’.

6. Przyszła niedziela (30.05) – Uroczystość Najświętszej Trójcy, ‘piąta niedziela miesiąca’. (Kończy się czas Komunii wielkanocnej). Uroczystość I-szej Komunii Świętej (dodatkowa Eucharystia dla Rodziców i gości)

7. W czwartek (03.06) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyruszymy z Uroczystą Procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11:30 – w kierunku kapliczki przy ul. Olbrachta.

8. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.

9. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

12. W minionym tygodniu nadaliśmy oknom w kaplicy bardziej sakralnego charakteru. Towarzyszyć nam teraz będą wizerunki: św. Jana Pawła II, św. Józefa, św. Michała Archanioła, bł. Karoliny Kózki i św. Józefa Sebastiana Pelczara (Patronów naszej Diecezji) oraz św. Łukasza Ewangelisty. Komputerowe wykonanie projektu i przygotowanie do druku: ks. Proboszcz, wydruk i montaż: drukowisko.pl / Sponsorzy dla tego dzieła mile widziani!

13. Dziękujemy Panom: Mateuszowi i Rafałowi za pomoc przy montażu zakupionego zbiornika do magazynowania wody deszczowej służącej następnie do podlewania kwiatów; Pani Barbarze za pomoc przy nowych kwietnikach zewnętrznych oraz za kompozycje kwiatowe jak zawsze wewnątrz świątyni.

14. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.