XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 LIPCA 2020

1. Dziś przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Składka do puszek na MIVA Polska, przeznaczona na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku w sposób szczególny będzie obchodzona setna rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz czterdziestolecie porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne grupy Vox Cordis. Tym razem będzie o Piśmie Świętych. Zapraszamy wszystkich chętnych..
  4. W czwartek o 18.00 Msza św. i Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  5. Zapraszamy w czwartek na godz. 23.00 na Godzinę Świętą.
  6. Zapraszamy w piątek na 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo o 17.15.
  8. W przyszła niedzielę możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.
  9. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę św. Marty, w piątek św. Ignacego
    z Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  10. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  11. Kolejny raz przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności i troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.
  12. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i mającego powstać sanktuarium
    .