Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2021

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

26.12.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy będziemy modlić się w intencji naszych rodzin. Chociaż z racji niedzieli opuszcza się święto św. Szczepana na Mszy świętej o godzinie 8:30 – ‘poświęcenie owsa’. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie

• w poniedziałek – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,

• we wtorek – Święto świętych Młodzianków, męczenników,

• w piątek – 7. Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego – Wsp. dowolne św. Sylwestra I, papieża,

• w sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1. W poniedziałek (27.12) – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty – w naszym kościele na Mszy świętej o godz. 18:00 – ‘poświęcenie wina’ (prosimy przynieść).

2. Również w poniedziałek – przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach opiece Bożej za wstawiennictwem Bogarodzicy i świętego Patrona. W tym dniu w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Po niej będzie możliwość składania życzeń.

3. We wtorekŚwięto świętych Młodzianków, męczenników – na mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich, którzy zakończyli w święta 9-miesiączną modlitwę ‘Adopcji Dziecka Poczętego’ – jako znak wdzięczności i uratowania życia ludzkiego przynieśmy ze sobą jedną różę.

4. We wtorek (28.12) odbędzie się w Rzeszowie XVIII Rzeszowski Marsz za Życiem w Święto Młodzianków Męczenników. Rozpoczęcie przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu o godz. 17:00. Następnie przemarsz do Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego.

5. W piątek (31.12) – zakończenie ‘Starego Roku – Msza święta o godz. 16:00. Dziękujemy za wszelkie łaski od Boga otrzymane przepraszając jednocześnie za wyrządzone zło
    i grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Biskup Rzeszowski udzielił dla wszystkich wiernych przebywających na terytorium diecezji rzeszowskiej dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru dnia i postu w piątek,
    31 grudnia 2021 r.

7. W sobotę (01.01.2022) – ‘Nowy Rok’ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
    Dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy świętych w naszej świątyni – niedzielny. Przypominamy, że jest to tzw. Święto nakazane (Katolik jest zobowiązany uczestniczyć we Mszy świętej).

1. Przyszła niedziela (02.01.2022) – ‘2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim’ – „pierwsza niedziela miesiąca”. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wystrój świątyni na święta.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 10, klatka 1. W czwartek (30.12) zapraszamy na godz. 19:00 mieszkańców z św. Kingi 10, klatka 2.

5. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.