31. Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020

– 31. Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych –

01.11.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – „pierwsza niedziela miesiąca”.

• w poniedziałek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,
  • w środę – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekze względu na pandemię odwiedzin chorych nie będzie w tym miesiącu (tylko pilne przypadki),od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo o godz. 17:15.

1. W środęNowenna do Matki Bożej.
  2. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  3. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek spotkanie grupy Vox Cordis.
  5. Przyszła niedziela (08.11) – ‘druga niedziela miesiąca’ – po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby parafii.
  6. W przyszłą niedzielę również przeżywać będziemy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym {Republiki Środkowej Afryki (RŚA)}.
  7. Od lat rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta organizowało na cmentarzach kwestę na rzecz bezdomnych. W tym roku z powodu pandemii jest to niemożliwe. Można jednak wesprzeć dzieło pomocy osobom bezdomnym, dokonując wpłaty na portalu pomagam.pl zbiorka pod nazwą „Kwesta 2020”. O szczegółach i elektronicznej formie zbiórki na wywieszonym plakacie.
  8. W ramach inicjatywy „Różaniec do granic nieba” podejmijmy modlitwę różańcową wynagradzająco-pokutną w dniach 1-8. listopada. W świątyni okazja do modlitwy różańcowej
    w tych dniach o godz. 17:30 (w sobotę Różaniec w ramach nabożeństwa pierwszo-sobotniego).
  9. W listopadzie można zyskać odpusty za zmarłych: W tym roku, ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, zwłaszcza dotyczące zakazu większych zgromadzeń ludzi – zupełny – przez cały miesiąc
    (aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się ludzi na cmentarzach i w świątyniach w jednym czasie, będą mogli oni teraz nawiedzać te miejsca przez cały miesiąc). Warunkiem odpustu jest nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego. Osoby, które nie będą mogły wyjść z domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny, odmawiając przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej na przykład modlitwy Jutrzni lub Nieszporów z Oficjum za zmarłych, różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  10. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.
  11. GARŚĆ INFORMACJI DOTYCZĄCYCH 1. LISTOPADA (MOGĄ ULEC ZMIANIE!)
    Decyzją władz w dniach 31.10, 01.11 i 02.11 – cmentarze będą zamknięte dla odwiedzających.
  12. W Rzeszowie, w Dzień Zaduszny nie będzie procesji na cmentarzu przy ul. Targowej. Ksiądz Biskup Jan odprawi Mszę Świętą za zmarłych, a następnie poprowadzi procesję za zmarłych w katedrze o godz. 18:00.
  13. Odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo i zdrowie proszą wiernych, aby rozłożyli w czasie nawiedzanie grobów bliskich zmarłych.
  14. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.
  15. Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 7m2 (zachowując dystans 1,5m między osobami) w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 28 osób.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.