XXX Niedziela Zwykła – 28 Października 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 28 PAŹDZIERNIKA 2018

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Drogim Parafianom za przygotowanie do odpustu parafialnego i udział w nim. Przeżywaliśmy go w ostatnią niedzielę. Bardzo dziękuję za te dni przed odpustem, za modlitwę, za piękne posprzątanie i ustrojenie kościoła. Za ofiary składane na dekorację. Za piękny program słowno-muzyczny, za dary ofiarne i serdeczny udział w uroczystościach. Jesteśmy wdzięczni za obecność Księdza Biskupa Kazimierza i za dar ornatu, który złożył dla naszej Parafii.
  3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą i Różaniec, a następnie na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na środę zaś ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  4. W środę ostatni dzień miesiąca października. Zapraszamy wszystkie dzieci, które tak gorliwie uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych – przyjdźcie, chcemy Wam podziękować.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W czwartek, który jest Pierwszym Czwartkiem Miesiąca przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. U nas w kościele Msze św., jak w każdą niedzielę. O 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z Nowenną ku czci św. Jana Pawła II. Msza św. na cmentarzu Wilkowyja o godz. 14.00. W ten dzień, oraz do 8 listopada można każdego dnia zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. W kolejne dni listopada można zyskiwać odpust cząstkowy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. W każdy dzień przed poranną
    i wieczorną Mszą św. W środę spowiedź św. od godz. 17.00.
  6. W piątek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wieczorem po Mszy św. nabożeństwo żałobne. Jest to też Pierwszy Piątek Miesiąca. Od godz. 7.45 odwiedziny chorych. Od 17.00 możliwość spowiedzi św. pierwszopiątkowej.
  7. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo z tej racji rozpocznie się o godz. 17.15 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową – również w intencji zmarłych. Potem odprawiona zostanie uroczysta Msza św.
  8. Zachęcamy do modlitwy za naszych Bliskich Zmarłych oraz tych, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy. Można to uczynić wypisując na kartkach imiona Zmarłych. Kartki są wyłożone przy prasie. Można je składać na tacę lub w zakrystii. Wypominki na tygodniu po Mszy św. o 18.00, w niedzielę o 17.30.
  9. Zapraszamy cała wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
    i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się po kolejnej niedzieli. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę szkoły na sawannie
    w Kenii. Zbiórka sprzętu przewidziana jest na 9 listopada. Szczegóły podamy za tydzień.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.