28. Niedziela Zwykła – 9 października 2022

– 28. Niedziela Zwykła –

09.10.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (09.10) – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).

1. Dziś we wszystkich parafiach będzie prowadzone badanie statystyczne Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Celem badań jest pozyskanie danych statystycznych odnośnie (liczby) wiernych, którzy uczęszczają na niedzielną Mszę Świętą oraz przystępują do Komunii Świętej.

• we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;

• w środę – Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera;

• w czwartek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

• w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie
    św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;

• w sobotę – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

2. W czwartek, piątek i sobotę w ramach naszego osobistego przygotowania do Uroczystości Odpustowej przeżyjemy Triduum Eucharystyczne. Przez te 3 dni od godz. 17:00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

3. W czwartek – (13-ty dzień miesiąca) – po Mszy św. wieczornej odmówimy jako ‘Różaniec Fatimski’. To także Dzień Imienin Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i pracownikach edukacji.

5. W piątek – o godz. 16:30 spotkanie dla młodzieży (KSM).

6. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

7. W dniu 15 października (sobota) o godz. 17:00 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. 16 października o godz. 20:00 w sanktuarium św. Józefa na Staromieściu odbędzie się czuwanie modlitewne i Msza św. w intencji rodzin, które utraciły swoje dzieci.

1. Przyszła niedziela (16.10) – ‘trzecia niedziela miesiąca’. Obchodzić będziemy w całej Polsce 22. DZIEŃ PAPIESKI pt. „ Blask Prawdy (Veritatis Splendor)”. Zbiórka papieska do puszek.

2. DLA NASZEJ WSPÓLNOTY BĘDZIE TO DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO. Dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – dzień jego przyjęcia. Sakramentu Bierzmowania Biskup udzieli na Mszy św. o godz.16:00.

3. W ramach obchodów Dnia Papieskiego – PIELGRZYMOWANIE ze św. Janem Pawłem II „Rzeszowskim szlakiem świętych” dla wszystkich. STACJE: Fara, Bazylika Ojców Bernardynów, Katedra, kościoły: św. Krzyża (3 Maja), św. Jana Pawła 2 (Wilkowyja), św. Jadwigi Kr., bł. Karoliny, św. Józefa na Staromieściu, św. J.S. Pelczara, MB Saletyńskiej i Ratusz. Dyżurni wolontariusze będą na stanowiskach w tych miejscach
    w godzinach wieczornych nabożeństw
    (ok. 17.30 – 18.30). Nasza kaplica po raz pierwszy wpisuje się w trasę tego pielgrzymowania.

1. W niedzielę (23.10) – po Mszy św. o godz. 11:30 – zapisy do przygotowania – do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – krótkie spotkanie dla przyszłych kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Krasne 1113 i domki .

W (przyszłą) sobotę na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

Krasne 1115 i 1116 oraz Rodziców Kandydatów do Bierzmowania .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!