1. Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

– 1. Niedziela Adwentu –

28.11.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Niedziela Adwentu – ‘czwarta niedziela miesiąca’.
  2. DzisiajROZPOCZYNAMY ADWENT. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.
  3. Dzisiaj także – po Prymarii – błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.
  4. ‘Roraty’ – codziennie (z wyjątkiem liturgicznych świąt) od poniedziałku do soboty
    o godz. 18:00
    . Zachęcamy do uczestnictwa dorosłych oraz dzieci. Weźmy ze sobą lampiony.
  5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • we wtorek – Święto św. Andrzeja, apostoła,
  • w piątek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;
  • pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. Od poniedziałku – rozpoczniemy ‘Nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP’ (po Mszach świętych wieczornych).
  2. Przyszła niedziela (05.12) Niedziela Adwentu – ‘pierwsza niedziela miesiąca’.
    Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.
  3. Równocześnie w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 22. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  4. W listopadzie (do wtorku włącznie) ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane są po Mszy świętej wieczornej (w dni powszednie).
  5. Zostały dostarczone do parafii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w cenie: 6 zł za małą i 15 zł za dużą świecę).
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 14, klatka 1. W sobotę (04.12) zapraszamy na godz. 9:00 mieszkańców z św. Kingi 14, klatka 2.
  9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Parafia św. Józefa w Rzeszowie zaprasza wiernych na „Noc Nikodema” w każdy czwartek Adwentu. Rozpoczęcie o godz.19.00, zakończenie o godz. 22.00. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.