III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 23 STYCZNIA 2020

1. Dziś przeżywamy III Niedzielę zwykła. Jest to Niedziela Słowa Bożego.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo każdego
    z uczestników Najświętszym Sakramentem.
  3. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  4. W czwartek, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach.
  5. W piątek 31 stycznia o godz. 19.00 w naszym Domu Kultury opłatek wraz
    z kolędowaniem
    . To spotkanie organizuje Rada Osiedla Wilkowyja. W programie występy dzieci, dorosłych i wspólne kolędowanie zakończone poczęstunkiem. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  6. Na najbliższą sobotę serdecznie zapraszam chętnych parafian na godz. 9.00 do kościoła. Chcemy rozebrać świąteczne dekoracje i posprzątać świątynię. A o godz. 17.15 Nabożeństwo z racji I Soboty miesiąca.
  7. W przyszła niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Przynieśmy na liturgię gromnice, odpowiednio zabezpieczone przed kapaniem wosku.
  8. Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego realizuje projekty
    w zakresie wymiany źródeł ciepła
    : m. in. gazowe kotły kondensacyjne, kotły na biomasę, ciepło sieciowe, kotły na paliwa stałe (inne niż biomasa) z automatycznym zasypem paliwa (ekogroszek). Bardzo zachęcam, aby zainteresować się tymi propozycjami. Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze. Pamiętajmy, że obowiązuje nas przykazanie „nie zabijaj”, a więc m. in. dbałość o zdrowie, a zadymianie temu nie służy. Informacje pod adresem internetowym: https://rof.org.pl/elementor-4233/
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych Domach
    w czasie Wizyty Duszpasterskiej. Niech wstawiennictwo Patrona naszej Parafii towarzyszy nam w całym najbliższym roku. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone
    z racji wizyty kolędowej.
  10. W dniach 20 – 28 czerwca 2020 r. nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Włoch śladami Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizujemy ją w związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II patrona naszej parafii. Koszt 890 zł i 210 Euro plus opłaty za wejścia w miejsca zwiedzania. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  12. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.