21. Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021

– 21. Niedziela Zwykła –

22.08.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (22.08) – Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’.

• w poniedziałek – Wspomnienie bł. Władysława Findysza, prezbitera i męczennika; (odpust
    w parafii przy ul. Rocha)
  • we wtorek – Święto św. Bartłomieja, apostoła;
  • w środę – Wspomnienie dowolne św. Józefa Kalasantego, prezbitera, (odpust u oo.Pijarów);
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, (porządek Mszy św. powszedni);
  • w piątek – Wspomnienie św. Moniki;
  • w sobotę – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

1. W poniedziałek – 23 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się uroczystości odpustowe ku czci bł. ks. Władysława Findysza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem Bp. Jana Wątroby.
  2. W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, (porządek Mszy św. powszedni); o godz. 18:00 Msza św. w int. Członków Róży MB Częstochowskiej.

1. Przyszła niedziela (29.08) – Niedziela Zwykła – ‘piąta niedziela miesiąca’.

W katedrze rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00, Suma dziękczynna o godz. 12.00.

Natomiast w naszej świątyni będziemy dziękować za kończący się czas wakacji oraz tegoroczne zbiory i każdą pracę (szczególnie tę na roli).

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

25-26 września 2021 r. odbędzie się 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczysta Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie odprawiona 26 września br. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia.