III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 16 GRUDNIA 2018

III – NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu tzw. Niedziela „Gaudete”. Dziś rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  2. We wtorek 18 grudnia Parafialna Spowiedź Adwentowa od godz. 15.00 z przerwą od godz. 16.30. Prosimy o skorzystanie z okazji by pojednać się z Bogiem i dobrze przygotować swoje serce na spotkanie z Nowonarodzonym Panem.
  3. Chorych, których nie można przywieźć do kaplicy odwiedzimy z posługą sakramentalną
    w sobotę 22 grudnia od godz. 7.30. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.
  4. We wtorek 18 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy Rodziny bądź Osoby, które potrzebują naszej pomocy w postaci darów złożonych przez naszych Parafian dla Potrzebujących. Prosimy także o zgłaszanie ich w kancelarii komu potrzebna byłaby taka pomoc, a nie ma możliwości czy śmiałości by wyciągnąć po nią rękę.
  5. Zapraszamy do udziału w Roratach odprawianych w każdy dzień powszedni o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie dzieci. Prosimy, aby przyniosły ze sobą lampiony. Sobotę ostatni dzień Rorat. Zapraszamy wszystkie dzieci, którzy gorliwie uczestniczyły w Roratach. Zostały przygotowane nagrody.
  6. W czwartek, zapraszamy na Nowennę ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach.
  7. W piątek po Roratach zapraszamy chętnych Parafian, aby zgromadzić się w świątyni w celu posprzątania jej przed Świętami i odpowiedniego przystrojenia. Z góry serdecznie dziękujemy.
  8. Zostały przygotowane świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w cenie 5 zł za małą i 12 zł za dużą świecę. Caritas przygotował torby miłosierdzia. Są wyłożone z tyłu przy prasie. Bardzo prosimy, aby zabrać je ze sobą i przynieść najpóźniej do wtorku. Wesprzemy w ten sposób potrzebujących naszej parafii.
  9. Z tyłu kościoła zostały wyłożone opłatki wigilijne. Prosimy zadbać, aby nie zabrakło ich na wigilijnym stole.
  10. W ubiegłym tygodniu parafia Głojsce złożyła kwotę 400 zł jako składka na budowę naszego Sanktuarium. Składamy im serdeczne podziękowanie i otaczamy modlitwą.
  11. W minioną niedzielę, po wieczornej Mszy św. na chodniku przed kościołem znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Uczciwy Znalazca przyniósł pieniądze do zakrystii. Czekają na właściciela.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  13. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają budowę naszego sanktuarium.