7. Niedziela Wielkanocna, Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023

– 7. Niedziela Wielkanocna, Wniebowstąpienie Pańskie –

21.05.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (21.05) – 7. Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie, ‘trzecia niedziela miesiąca’. Składka na Katolickie Radio Via.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy;
  • w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;
  • w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy;
  • w piątek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  • w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża.

• Nabożeństwa Majowe’ – codziennie o godz. 17:30. ‘Majówka pod kapliczką’ o godz. 19:30.

1. W piątek (26.05) będziemy obchodzić Dzień Matki. Przez orędownictwo Matki Najświętszej będziemy polecać w modlitwie nasze mamy. Dla żywych będziemy wypraszać opiekę
    i wstawiennictwo Patronki wszystkich matek, dla zmarłych będziemy się modlić o dar szczęścia wiecznego.

2. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).

3. W sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

1. Przyszła niedziela (28.05) – Niedziela Zesłania Ducha Świętego, ‘czwarta niedziela miesiąca’.

2. Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników i Cukiernicy Rzeszowscy zapraszają na „Kremówkę Papieską”. Wydarzenie to odbędzie się 28 maja br. w Rzeszowie. O godz. 13.30 Msza św. w kościele Świętego Krzyża a po niej poczęstunek kremówką na ul. 3 Maja. Wspominając 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 32. rocznicę jego wizyty w Rzeszowie uczcimy Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa i przypomnimy najważniejsze tematy przesłania, które zostawił nam w Rzeszowie.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

3. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny (liturgicznie kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023) oraz czas nakazanej przykazaniem Komunii świętej Wielkanocnej.

Konferencja Episkopatu Polski ustaliła w 1985 roku, że okres, w którym obowiązuje czas przyjęcia Komunii wielkanocnej będzie trwał do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli tydzień po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (04.06.2023).

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 18 – klatka 1 i 2 .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 16 – klatka 1 (m.1-36) oraz św. Kingi 24 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

• 27 maja 2023 r. w parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) odbędzie się Dzień Skupienia na temat Intronizacji NSPJ, który organizują wspólnoty z diecezji rzeszowskiej we współpracy z Ojcami Redemptorystami. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zrozumieć i poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o 9.00. INF.: tel. 720 – 107 327

• Katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na wspólną celebrację Wigilii Zesłania Ducha Świętego w dniu 27 maja o godz. 20.00 w DD Tabor. W planie konferencja, modlitwa uwielbienia oraz o dary Ducha Świętego oraz Eucharystia.