6. Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022

– 6. Niedziela Wielkanocna –

22.05.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (22.05) – 6. Niedziela Wielkanocna; ‘czwarta niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;

• w czwartek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

• w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża.

• Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo majowe.

1. W poniedziałek, wtorek i środę – wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli).

2. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

3. Również w piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

4. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (nowenna podczas nabożeństw majowych i czerwcowych).

5. Przyszła niedziela (29.05) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; ‘piąta niedziela miesiąca’.

7. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny (liturgicznie kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca) oraz czas nakazanej przykazaniem Komunii świętej Wielkanocnej.

Konferencja Episkopatu Polski ustaliła w 1985 roku, że okres, w którym obowiązuje czas przyjęcia Komunii wielkanocnej będzie trwał do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli tydzień po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (12.06.2022).

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. św. Kingi 18 – klatka 2 (m.37-63).
    W sobotę (28.05) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ul. św. Kingi 16 – klatka 1 (m.1-36).
  2. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!