33. Niedziela Zwykła – 15 listopad 2020

– 33. Niedziela Zwykła –

15.11.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: “Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Po Mszy św. o godz. 11:30NIE BĘDZIE – spotkania-katechezy dla kandydatów do Bierzmowania.
  2. Dziś o godz. 17:30 – Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

• we wtorek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  • w środę – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (Patronki Diecezji),
  • w piątek – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  • w sobotę – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

1. W środęNowenna do Matki Bożej.
  2. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  3. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek spotkanie grupy Vox Cordis (po Mszy św. wieczornej – adoracja).
  5. Przyszła niedziela (22.11) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym roku, ze względu na stan epidemii, odwołane zostają uroczystości centralne w katedrze rzeszowskiej.
  6. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane są w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Zostały dostarczone do parafii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w cenie: 5 zł za małą i 12 zł za dużą świecę).
  8. Caritas przygotował torby miłosierdzia. Są wyłożone z tyłu przy prasie. Bardzo prosimy, aby zabrać je ze sobą i napełnione przynieść. Wesprzemy w ten sposób potrzebujących naszej parafii.
  9. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  10. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.