31. Niedziela Zwykła – 31 października 2021

– 31. Niedziela Zwykła –

31.10.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Niedziela Zwykła – ‘piąta niedziela miesiąca’. O godz. 17:30 – zakończenie Nabożeństw Różańcowych.

Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 – zapisy do przygotowania – do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – krótkie spotkanie dla przyszłych kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

• w poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych,
  • we wtorek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,
  • w środę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika,
  • w czwartek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;
  • pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze święte jak w każdą niedzielę. (Na cmentarzu Rzeszów-Wilkowyja Msza św. o godz. 14:00).
  2. We wtorekWspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Msze św. jak w dni powszednie). Po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo za Zmarłych.
  3. Przyszła niedziela (07.11) – Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.
  1. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.
  2. W listopadzie można zyskać odpusty za zmarłych: W tym roku, ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, zwłaszcza dotyczące zakazu większych zgromadzeń ludzi – zupełny – przez cały miesiąc
    (aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się ludzi na cmentarzach i w świątyniach w jednym czasie, będą mogli oni teraz nawiedzać te miejsca przez cały miesiąc). Warunkiem odpustu jest nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego. Osoby, które nie będą mogły wyjść z domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny, odmawiając przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej na przykład modlitwy Jutrzni lub Nieszporów z Oficjum za zmarłych, różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 18, klatka 1.
  6. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.