3. Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023

– 3. Niedziela Wielkanocna –

23.04.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (23.04) – 3. Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Biblijna, ‘czwarta niedziela miesiąca’.

2. Gościmy wolontariuszy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci – ubrani w koszulki z logo Fundacji będą zbierać wolne datki od Parafian (przed kaplicą – po Mszach świętych do południa) w zamian wręczając kwiat żonkila. Hospicjum znajduje się na terenie parafii a sprawa godna jest wsparcia!

• w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;
  • we wtorek – Święto św. Marka, ewangelisty;
  • w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera;
  • w sobotę – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

• * intencje nowennowe składamy w kościele bądź przez stronę internetową

1. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM) oraz ‘Grupy Biblijnej’.

1. Przyszła niedziela (30.04) – 4. Niedziela Wielkanocna, czyli Dobrego Pasterza, ‘piąta niedziela miesiąca’.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: Krasne 1113 i domki .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

Krasne 1115 i 1116 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Z WYPRZEDZENIEM:

Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w maju odbędą się w drugą i trzecią niedzielę miesiąca.

1. W niedzielę (07.05) – (1. Niedziela Maja) – Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii.
  • Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania. Przypominam to już dziś mając świadomość, że niektórzy katecheci w szkołach będą zachęcać a nawet przymuszać na pisemnych deklaracjach, że dziecko przystąpi do komunii ‘z klasą’ co wiązać się będzie z uczęszczaniem na Msze święte i nabożeństwa w innej parafii. I tak dziecko nie jest w swoim kościele – i tam czuje się obco, a swojego nie zna. Przygotowanie dokonuje się w ramach katechizacji a dopełnienie znajduje w comiesięcznych spotkaniach formacyjno/mistagogicznych we własnej parafii/świątyni.

• Pierwszą Komunię św. – przeżywamy w 1. Niedzielę Maja. (w roku 2023 przypada na dzień 7. Maja)

1. Od poniedziałku (01.05) – rozpoczynamy ‘Nabożeństwa Majowe’ – codziennie o godz. 17:30. ‘Majówka pod kapliczką’ o godz. 19:30.