3. Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024

– 3. Niedziela Wielkanocna –

14.04.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (14.04) – 3. Niedziela Wielkanocna, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona na potrzeby parafii.

2. Rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku będzie on obchodzony pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Niedziela ta jest także ósmym Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. W tym roku lekturą będzie księga Dziejów Apostolskich.

3. Gościmy wolontariuszy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci – ubrani w koszulki z logo Fundacji będą zbierać wolne datki od Parafian (przed kaplicą – po Mszach świętych do południa). Hospicjum znajduje się na terenie parafii a sprawa godna jest wsparcia!

• w czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II

1. W piątek – po Mszy świętej wieczornej – spotkanie dla młodzieży: ‘KSM’.

2. W sobotę – o godz. 11:00 – spotkanie ‘scholi parafialnej’.

1. Przyszła niedziela (21.04) – 4. Niedziela Wielkanocna, czyli Dobrego Pasterza;trzecia niedziela miesiąca’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej.

2. Zakończyliśmy docieplenie stropu budynku. Na górze przez wąski właz w mieszkaniu znalazło się: 1203 kg płyty OSB i 944 kg wełny skalnej. Za pomoc dziękuję Panom: Grzegorzowi, Adamowi, Grzegorzowi oraz Panu Mateuszowi za transport materiałów.

4. Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 12 – klatka 1 (m.1-21) i klatka 2 (m.22-42) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 10 – klatka 1 (m.1-28) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędą się uroczystości związane z Rocznicą Chrztu Polski. Rozpoczną się one Mszą świętą w kościele farnym o godz. 16.00. Po liturgii, uczestnicy wydarzenia udadzą się w przemarszu przez ul. 3 Maja pod pomnik Chwały Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Szopena 38.

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Przybędą tysiące mężczyzn z całej Polski, aby dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Początek spotkania na Rynku w Rzeszowie o godz. 9:15. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do katedry rzeszowskiej. Tam odbędzie się dalsza część spotkania. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn szukających Boga w swoim życiu i w życiu swoich rodzin. Zachęcamy również, aby na to spotkanie zabrać swojego syna/synów w wieku powyżej 15 roku życia.

Siostry Prezentki z Rzeszowa zapraszają na dzień otwarty Liceum. Odbędzie się on w piątek, 19 kwietnia br., w godz. od 14.00 do 16.00. Szczegóły na przesłanym plakacie i na stronie internetowej szkoły: www.prezentek.edu.pl

KSM zaprasza na „Złazisko”, czyli pieszy rajd po Bieszczadach. Do wyboru jest pięć grup, w tym grupy z noclegiem w schronisku, pod namiotami i grupa rowerowa. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ksm.rzeszow.pl